Inwestycje deweloperskie w Polsce

 

Przejeżdżając ostatnio przez Poznań byłem pod wielkim wrażeniem tego, że żurawie budowlane wyrastają prawie w każdej części tego miasta. Nowe mieszkania w Poznaniu budują się w wielu dzielnicach i częściach miasta. Oprócz mieszkań powstają nowe biurowce, sale konferencyjne, centra biznesowe i inne budynki użyteczności publicznej. Poznań bardzo dynamicznie się rozwija wbrew temu, co widać w innych częściach Polski. Wydaje się, że kryzys ominął stolicę Wielkopolski.

Obecnie największą popularnością cieszą się nowe mieszkania czy szeregi budowane przez deweloperów na obrzeżach miasta. Dzięki spadkowi cen gruntów deweloperzy mogą sprzedawać mieszkania i domy taniej.

Jedną z największych inwestycji w Poznaniu w ostatnim dziesięcioleciu była niedawno zakończona przebudowa Dworca Głównego. Szczegóły są na pokazanym filmie.

 
listopad
24 '12

Sprawne administrowanie nieruchomościami

Sprawne administrowanie nieruchomościami

(...) Profesjonalne administrowanie nieruchomościami oraz zarządzanie nieruchomościami może być realizowane rzetelnie i dobrze tylko przez licencjonowanego zarządcę nieruchomości, który prawidłowy przebieg swoich prac gwarantuje bogatymi kwalifikacjami a także własnym doświadczeniem. Doświadczenie w zarządzaniu i administrowaniu nieruchomościami przede wszystkim nabywa się obsługując bieżącą eksploatację danego obiektu.Profesjonalne zarządzanie nieruchomościami a także administrowanie nieruchomościami to podejmowanie różnego rodzaju działań, które mają na celu: zwiększanie wartości nieruchomości - zarówno w ujęciu estetycznym, ale także rynkowym jak a także użytkowym, obniżanie eksploatacyjnych kosztów nieruchomości, integrowanie społeczności zamieszkujących daną nieruchomość, stymulowanie mieszkańców do prowadzenia inwestycji w infrastrukturę taką jak: systemy dostępu oraz monitoringu, place zabaw, ogrodzenie, systemy ewidencji parkowania i inne, zwiększanie jakości zamieszkiwania oraz życia lokatorów nieruchomości.W skład załogi firmy GMZN (www.gmzn.pl) administrującej i zarządzającej nieruchomościami wchodzą nie tylko licencjonowani zarządcy nieruchomości ale również wysokiej klasy specjaliści z innych branż, których obecność jest niezbędna do profesjonalnego (...)

Artykuły: administracja, nieruchomości, zarządzanie