Inwestycje deweloperskie w Polsce

 

Przejeżdżając ostatnio przez Poznań byłem pod wielkim wrażeniem tego, że żurawie budowlane wyrastają prawie w każdej części tego miasta. Nowe mieszkania w Poznaniu budują się w wielu dzielnicach i częściach miasta. Oprócz mieszkań powstają nowe biurowce, sale konferencyjne, centra biznesowe i inne budynki użyteczności publicznej. Poznań bardzo dynamicznie się rozwija wbrew temu, co widać w innych częściach Polski. Wydaje się, że kryzys ominął stolicę Wielkopolski.

Obecnie największą popularnością cieszą się nowe mieszkania czy szeregi budowane przez deweloperów na obrzeżach miasta. Dzięki spadkowi cen gruntów deweloperzy mogą sprzedawać mieszkania i domy taniej.

Jedną z największych inwestycji w Poznaniu w ostatnim dziesięcioleciu była niedawno zakończona przebudowa Dworca Głównego. Szczegóły są na pokazanym filmie.

 
wrzesień
06 '16

Inwestor zastępczy a budowa domu

Inwestor zastępczy a budowa domu

(...) Nadzorowanie przebiegu prac budowlanych jest zajęciem niezwykle czasochłonnym i wymagającym poświęceń. Biorąc pod uwagę fakt, że budowa domu to inwestycja na całe życie, obciążona kredytem na wiele lat, nikogo nie dziwi fakt, że inwestor chce bacznie obserwować przebieg prac. Jednak nie każdy posiada odpowiednią wiedzę, by we właściwym momencie móc ocenić, czy podejmowane w toku realizacji decyzje są właściwe i zgodne ze sztuką. Tu z pomocą może przyjść inwestor (...)

Artykuły: agencje nieruchomości, budownictwo, domy, nieruchomości

 
sierpień
03 '16

Co może się podobać w apartamentowcu?

Co może się podobać w apartamentowcu?

(...) Co może się podobać w apartamentowcu? Apartamentowce, są to stosunkowo nowe mieszkania, które dopiero stają się popularne u nas w Polsce. Są to nowoczesne rozwiązania budowania i dekoracji mieszkań. Przede wszystkim mieszkania w Warszawie, czyli naszej stolicy są w dużym stopniu apartamentowcami. Istnieją w Warszawie prestiżowe dzielnice takie jak Mokotów, w których powstaje więcej apartamentowców niż w innych miejscach w Warszawie. Apartamentowiec od normalnego mieszkania różni się przede (...)

Artykuły: agencje nieruchomości, apartamenty, domy, mieszkania

 
lipiec
22 '16

Mieszkanie w stolicy na Żoliborzu

Mieszkanie w stolicy na Żoliborzu

(...) Apartament w stolicy to mieszkanie każdego, kto chociaż raz pomyślał o tym, że widzi siebie w wielkim mieście. Jako że w polskich realiach to właśnie Warszawa daje w tym względzie największe możliwości, wiele osób decyduje się na przeprowadzkę do Warszawy właśnie dlatego, aby móc znaleźć tam dla siebie pracę, a potem i docelowo miejsce na stałe, o którym można mówić - dom.Nowe mieszkanie na Żoliborzu w apartamentowcu na pewno jest wyzwaniem zwłaszcza dla osób wcześniej mieszkających w mniej (...)

Artykuły: agencje nieruchomości, apartamenty, biura nieruchomości, deweloper

 
październik
02 '13

Jak kupować apartamenty?

Jak kupować apartamenty?

(...) Dziś bardzo istotną kwestią jest zakup mieszkania. Trzeba wiedzieć, że zakup takiego mieszkania to bardzo skomplikowany proces, dlatego trzeba się do niego odpowiednio przygotować.Przede wszystkim powinniśmy zastanowić się po co nam takie mieszkanie jest potrzebne, a więc czy chcemy się usamodzielnić i szukamy po prostu swojego kątka, czy może powiększa nam się rodzina i musimy pomyśleć o własnym bezpiecznym mieszkaniu,  w którym założymy rodzinę, lub też po prostu chcemy kupić mieszkanie, aby potem móc je wynająć i na takim wynajmie (...)

Artykuły: agencje nieruchomości, apartamenty, deweloper, domy