Inwestycje deweloperskie w Polsce

 

Przejeżdżając ostatnio przez Poznań byłem pod wielkim wrażeniem tego, że żurawie budowlane wyrastają prawie w każdej części tego miasta. Nowe mieszkania w Poznaniu budują się w wielu dzielnicach i częściach miasta. Oprócz mieszkań powstają nowe biurowce, sale konferencyjne, centra biznesowe i inne budynki użyteczności publicznej. Poznań bardzo dynamicznie się rozwija wbrew temu, co widać w innych częściach Polski. Wydaje się, że kryzys ominął stolicę Wielkopolski.

Obecnie największą popularnością cieszą się nowe mieszkania czy szeregi budowane przez deweloperów na obrzeżach miasta. Dzięki spadkowi cen gruntów deweloperzy mogą sprzedawać mieszkania i domy taniej.

Jedną z największych inwestycji w Poznaniu w ostatnim dziesięcioleciu była niedawno zakończona przebudowa Dworca Głównego. Szczegóły są na pokazanym filmie.

 
wrzesień
06 '16

Inwestor zastępczy a budowa domu

Inwestor zastępczy a budowa domu

(...) usunięcie wad, dzięki czemu można mieć pewność, że każdy oddany etap budowy został wykonany zgodnie z normami. Zatrudniając inwestora zastępczego należy upewnić się, że w umowie zawarto punkt o zapewnieniu prawidłowego przebiegu realizacji inwestycji budowlanej, przy jednoczesnym informowaniu inwestora głównego o wszelkich możliwych wydarzeniach i zmianach, mogących generować dodatkowe koszty. Ta klauzula zabezpiecza inwestora przed niespodziewanymi, a także niechcianymi (...)

Artykuły: agencje nieruchomości, budownictwo, domy, nieruchomości

 
sierpień
03 '16

Co może się podobać w apartamentowcu?

Co może się podobać w apartamentowcu?

(...) apartamentu, to jego cena również jest dużo wyższa niż normalnie. Jeżeli jednak ktoś lubi mieszkań w nowocześnie ustrojonym wnętrzu, które jest bardzo eleganckie i luksusowe, to jest to idealne dla niego rozwiązanie. Możemy kupić apartament nowy, albo już z rynku wtórnego. Nie ma to większego znaczenia, ponieważ zazwyczaj ludzie bardzo szybko sprzedają swoje apartamenty i kupują nowe, z różnych powodów, dlatego też nawet apartament z rynku wtórnego nie jest budowany w starym budownictwie. (...)

Artykuły: agencje nieruchomości, apartamenty, domy, mieszkania

 
maj
08 '14

Garaże dołączone do Twojego mieszkania

Garaże dołączone do Twojego mieszkania

(...) Nasze mieszkanie jest w stanie zapewnić nam duże możliwości, jeśli oczywiście zadbamy o jego funkcjonalność. W jaki sposób można ją uzyskać? Warto o to zapytać dewelopera, który z pewnością wszystko wyjaśni. Wystarczy przyjrzeć się urządzeniom, które sprawiają, że nasze mieszkanie jest przytulne, zdrowe, a zarazem pełne rozrywki.Posiadanie takiej elektroniki w mieszkaniu okazuje się więc bardzo cenne. Można również nią sterować za pomocą prostych urządzeń, pilotów czy nawet poprzez swój telefon, tablet, komputer. Technologia informatyczna, która znajduje zastosowanie również w budownictwie coraz bardziej idzie do (...)

Artykuły: biura nieruchomości, deweloper, domy

 
październik
02 '13

Jak kupować apartamenty?

Jak kupować apartamenty?

(...) Dziś bardzo istotną kwestią jest zakup mieszkania. Trzeba wiedzieć, że zakup takiego mieszkania to bardzo skomplikowany proces, dlatego trzeba się do niego odpowiednio przygotować.Przede wszystkim powinniśmy zastanowić się po co nam takie mieszkanie jest potrzebne, a więc czy chcemy się usamodzielnić i szukamy po prostu swojego kątka, czy może powiększa nam się rodzina i musimy pomyśleć o własnym bezpiecznym mieszkaniu,  w którym założymy rodzinę, lub też po prostu chcemy kupić mieszkanie, aby potem móc je wynająć i na takim wynajmie (...)

Artykuły: agencje nieruchomości, apartamenty, deweloper, domy

 
grudzień
06 '12

Nieruchomości w Rzeszowie

Nieruchomości w Rzeszowie

(...) Niestety wciąż nie widać końca atmosfery niepewności przed przyszłymi kłopotami. W ciągu ostatnich 2 miesięcy zarejestrowano dalsze spadki cen metra kwadratowego mieszkania, domu, działki czy lokalu. - Gdynia, spadek o 1,5 % - Rzeszów, spadek o 12,4 % - Poznań, spadek o 4,5 % - Wrocław, spadek o 8 % - Gdańsk, spadek o 5,7 % - Katowice, spadek o 7,2 % - Łódź, spadek o 3,1 % - Szczecin, spadek o 3,5 % - Olsztyn, spadek o 8,1 % - Sopot, spadek o 10,5 % - Lublin, spadek o 1,6 % - Białystok, wzrost o 6,2 % - Kraków, spadek o 11,4 % - Toruń, spadek o 3,6 % - (...)

Artykuły: domy, mieszkania, nieruchomości

 
grudzień
02 '12

Ogłoszenia sprzedaży nieruchomości

Ogłoszenia sprzedaży nieruchomości

(...) Agencja nieruchomości i pośrednicy w Warszawie rejestrują coraz więcej zleceń jak i osób zainteresowanych podpisaniem umowy na wynajem a nie na sprzedaż czy zakup domów, mieszkań i innych nieruchomości. Kiedy nie posiadasz wymaganego wkładu własnego albo perspektyw na jego uskładanie pozostaje Ci wynajem. Co interesujące, w istniejącej (...)

Artykuły: domy, kredyty, mieszkania, nieruchomości