Inwestycje deweloperskie w Polsce

 

Przejeżdżając ostatnio przez Poznań byłem pod wielkim wrażeniem tego, że żurawie budowlane wyrastają prawie w każdej części tego miasta. Nowe mieszkania w Poznaniu budują się w wielu dzielnicach i częściach miasta. Oprócz mieszkań powstają nowe biurowce, sale konferencyjne, centra biznesowe i inne budynki użyteczności publicznej. Poznań bardzo dynamicznie się rozwija wbrew temu, co widać w innych częściach Polski. Wydaje się, że kryzys ominął stolicę Wielkopolski.

Obecnie największą popularnością cieszą się nowe mieszkania czy szeregi budowane przez deweloperów na obrzeżach miasta. Dzięki spadkowi cen gruntów deweloperzy mogą sprzedawać mieszkania i domy taniej.

Jedną z największych inwestycji w Poznaniu w ostatnim dziesięcioleciu była niedawno zakończona przebudowa Dworca Głównego. Szczegóły są na pokazanym filmie.

 
wrzesień
06 '16

Inwestor zastępczy a budowa domu

Nina

Nina

Nadzorowanie przebiegu prac budowlanych jest zajęciem niezwykle czasochłonnym i wymagającym poświęceń. Biorąc pod uwagę fakt, że budowa domu to inwestycja na całe życie, obciążona kredytem na wiele lat, nikogo nie dziwi fakt, że inwestor chce bacznie obserwować przebieg prac. Jednak nie każdy posiada odpowiednią wiedzę, by we właściwym momencie móc ocenić, czy podejmowane w toku realizacji decyzje są właściwe i zgodne ze sztuką. Tu z pomocą może przyjść inwestor zastępczy, czy inaczej inspektor nadzoru inwestorskiego.

Jest to specjalista w dziedzinie obsługi inwestycyjnej, który dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu będzie w stanie monitorować przebieg prac budowlanych w każdym aspekcie. W ten sposób inwestor może być pewny o jakość stosowanych materiałów i poprawność ich montażu, co zagwarantuje mu bezawaryjność danego elementu budynku. Bieżące sprawdzanie pracy ekipy budowlanej pozwala również na natychmiastowe wykrycie i usunięcie wad, dzięki czemu można mieć pewność, że każdy oddany etap budowy został wykonany zgodnie z normami. Zatrudniając inwestora zastępczego należy upewnić się, że w umowie zawarto punkt o zapewnieniu prawidłowego przebiegu realizacji inwestycji budowlanej, przy jednoczesnym informowaniu inwestora głównego o wszelkich możliwych wydarzeniach i zmianach, mogących generować dodatkowe koszty. Ta klauzula zabezpiecza inwestora przed niespodziewanymi, a także niechcianymi wydatkami, a także pozwala na przedyskutowanie sposobu realizacji danego etapu. Często okazuje się, że dany fragment budynku jest wysoce nieopłacalny w porównaniu do całości, a jego zmiana może pozytywnie wpłynąć na budżet i tempo prac.

Podsumowując, jeżeli inwestor nie chce stresować się przed wizytą inspektora budowlanego, wówczas może skorzystać z usług inwestora zastępczego, który odciąży go od monitorowania realizacji inwestycji, będąc na miejscu przez cały czas.

nieruchomości
domy
agencje nieruchomości
budownictwo

frazy kluczowe: nieruchomości, domy, agencje nieruchomości, budownictwo


 

Warto zobaczyć

Nieruchomości, Domy, Mieszkania, Agencje nieruchomości, Apartamenty, Deweloper, Biura nieruchomości

Piszą na tym blogu

Dorota, Nina, Daniel, Janek

Archiwum

Maj 2017, Wrzesień 2016, Sierpień 2016, Lipiec 2016, Listopad 2015, Maj 2014, Marzec 2014, Październik 2013, Grudzień 2012, Listopad 2012, Listopad 2011