Inwestycje deweloperskie w Polsce

 

Przejeżdżając ostatnio przez Poznań byłem pod wielkim wrażeniem tego, że żurawie budowlane wyrastają prawie w każdej części tego miasta. Nowe mieszkania w Poznaniu budują się w wielu dzielnicach i częściach miasta. Oprócz mieszkań powstają nowe biurowce, sale konferencyjne, centra biznesowe i inne budynki użyteczności publicznej. Poznań bardzo dynamicznie się rozwija wbrew temu, co widać w innych częściach Polski. Wydaje się, że kryzys ominął stolicę Wielkopolski.

Obecnie największą popularnością cieszą się nowe mieszkania czy szeregi budowane przez deweloperów na obrzeżach miasta. Dzięki spadkowi cen gruntów deweloperzy mogą sprzedawać mieszkania i domy taniej.

Jedną z największych inwestycji w Poznaniu w ostatnim dziesięcioleciu była niedawno zakończona przebudowa Dworca Głównego. Szczegóły są na pokazanym filmie.

 
grudzień
12 '12

Legnickie nieruchomości

Legnickie nieruchomości

(...) Na gruntach odkupionych od wojska pojawią się z pewnością nowe mieszkania i nieruchomości i rozpocznie się tam sprzedaż mieszkań w Legnicy.Mieszkania Legnica i nieruchomości Legnica te szczególnie licznie odnaleźć można na terenie Legnicy i mogłyby być smacznym kąskiem dla firm developerskich. Chodzi o powojskowe grunty, jakie nie są już od wielu lat użytkowane przez jednostki wojskowe, a są zlokalizowane najczęściej w centrach aglomeracji albo na innych, atrakcyjnych gruntach miejskich.Aktualnie Agencja Mienia Wojskowego w wielkim pośpiechu próbuje sfinalizować niespełna przetargów (z czego w Legnicy), a do momentu likwidacji agencji na licytacjach ma być wystawionych jeszcze niespełna szalenie atrakcyjnych budynków w centrach dużych miast.Gorączka jest tym większa, iż Minister Obrony Narodowej do końca 2008 roku planuje Agencję zamknąć, a jej nie spieniężone mienie ma zostać odziedziczone na podstawie rozporządzenia przez samorządy.. Proces ten powinien podgrzać zachwianą koniunkturę na rynku, a nam jako agencji (...)

Artykuły: legnica, mieszkania, nieruchomości