Inwestycje deweloperskie w Polsce

 

Przejeżdżając ostatnio przez Poznań byłem pod wielkim wrażeniem tego, że żurawie budowlane wyrastają prawie w każdej części tego miasta. Nowe mieszkania w Poznaniu budują się w wielu dzielnicach i częściach miasta. Oprócz mieszkań powstają nowe biurowce, sale konferencyjne, centra biznesowe i inne budynki użyteczności publicznej. Poznań bardzo dynamicznie się rozwija wbrew temu, co widać w innych częściach Polski. Wydaje się, że kryzys ominął stolicę Wielkopolski.

Obecnie największą popularnością cieszą się nowe mieszkania czy szeregi budowane przez deweloperów na obrzeżach miasta. Dzięki spadkowi cen gruntów deweloperzy mogą sprzedawać mieszkania i domy taniej.

Jedną z największych inwestycji w Poznaniu w ostatnim dziesięcioleciu była niedawno zakończona przebudowa Dworca Głównego. Szczegóły są na pokazanym filmie.

 
grudzień
12 '12

Legnickie nieruchomości

Janek

Janek

Na gruntach odkupionych od wojska pojawią się z pewnością nowe mieszkania i nieruchomości i rozpocznie się tam sprzedaż mieszkań w Legnicy.
Mieszkania Legnica i nieruchomości Legnica te szczególnie licznie odnaleźć można na terenie Legnicy i mogłyby być smacznym kąskiem dla firm developerskich. Chodzi o powojskowe grunty, jakie nie są już od wielu lat użytkowane przez jednostki wojskowe, a są zlokalizowane najczęściej w centrach aglomeracji albo na innych, atrakcyjnych gruntach miejskich.
Aktualnie Agencja Mienia Wojskowego w wielkim pośpiechu próbuje sfinalizować niespełna przetargów (z czego w Legnicy), a do momentu likwidacji agencji na licytacjach ma być wystawionych jeszcze niespełna szalenie atrakcyjnych budynków w centrach dużych miast.
Gorączka jest tym większa, iż Minister Obrony Narodowej do końca 2008 roku planuje Agencję zamknąć, a jej nie spieniężone mienie ma zostać odziedziczone na podstawie rozporządzenia przez samorządy.. Proces ten powinien podgrzać zachwianą koniunkturę na rynku, a nam jako agencji nieruchomości przysporzyć nowych klientów zainteresowanych najmem albo zakupem mieszkań lub apartamentów w centrum Legnicy.
Liczymy, że znacząca ilość firm developerskich zainteresuje się tak atrakcyjnymi gruntami jak np. gigantyczny obszar po byłych koszarach sowieckich i zacznie realizację inwestycji mieszkaniowych, biurowych i handlowych. Sporo tych nieruchomości gruntowych rewelacyjnie nadaje się do tego, żeby zbudować tam domy, mieszkania czy inne obiekty użyteczności publicznej.
Na zakończenie roku zostanie zlikwidowana Agencja Mienia Wojskowego. Oczekujemy, iż spora ilość firm developerskich zainteresuje się tak atrakcyjnymi działkami jak np. ogromny obszar po byłych koszarach radzieckich i rozpocznie projektowanie inwestycji mieszkaniowych, handlowych i biurowych.
Duża ilość tych parceli gruntowych rewelacyjnie nadaje się do tego, by zbudować tam mieszkania, domy czy inne nieruchomości użyteczności publicznej. Mieszkania te szczególnie licznie znajdują się na obszarze Legnicy i mogłyby się stać łakomym kąskiem dla developerów.
W konsekwencji trwają tam pośpieszne przedsięwzięcia prowadzące do zbycia najbardziej wartościowych parceli wartych według ostrożnych kalkulacji kilkanaście miliardów PLN. Proces ten powinien zreaktywować zachwianą koniunkturę na rynku, a nam jako biuru obrotu nieruchomościami dać nowych klientów zainteresowanych nabyciem albo wynajmem apartamentów lub mieszkań w centrum Legnicy.
Na obszarach odkupionych od wojska wzniesione zostaną z pewnością nowe mieszkania i nieruchomości i rozpocznie się tam sprzedaż mieszkań Legnica. W niedalekiej przyszłości firmy deweloperskie będą miały więc w Legnicy pełne ręce roboty - mówi Waldemar Mieszkowski reprezentujący firmę Modernbud Legnica.
Chodzi o powojskowe grunty, które nie są już od kilku lat użytkowane przez garnizony wojskowe, a znajdują się często w centrach dużych ośrodków miejskich albo na innych, atrakcyjnych obszarach miejskich.. W bliskiej przyszłości firmy budowlane będą miały więc w Legnicy pełne ręce roboty - mówi Stefan Kosobódzki reprezentujący firmę Modernbud Legnica.

mieszkania
nieruchomości
legnica

frazy kluczowe: mieszkania, nieruchomości, legnica


 

Warto zobaczyć

Nieruchomości, Domy, Mieszkania, Agencje nieruchomości, Apartamenty, Deweloper, Biura nieruchomości

Piszą na tym blogu

Dorota, Nina, Daniel, Janek

Archiwum

Maj 2017, Wrzesień 2016, Sierpień 2016, Lipiec 2016, Listopad 2015, Maj 2014, Marzec 2014, Październik 2013, Grudzień 2012, Listopad 2012, Listopad 2011