Inwestycje deweloperskie w Polsce

 

Przejeżdżając ostatnio przez Poznań byłem pod wielkim wrażeniem tego, że żurawie budowlane wyrastają prawie w każdej części tego miasta. Nowe mieszkania w Poznaniu budują się w wielu dzielnicach i częściach miasta. Oprócz mieszkań powstają nowe biurowce, sale konferencyjne, centra biznesowe i inne budynki użyteczności publicznej. Poznań bardzo dynamicznie się rozwija wbrew temu, co widać w innych częściach Polski. Wydaje się, że kryzys ominął stolicę Wielkopolski.

Obecnie największą popularnością cieszą się nowe mieszkania czy szeregi budowane przez deweloperów na obrzeżach miasta. Dzięki spadkowi cen gruntów deweloperzy mogą sprzedawać mieszkania i domy taniej.

Jedną z największych inwestycji w Poznaniu w ostatnim dziesięcioleciu była niedawno zakończona przebudowa Dworca Głównego. Szczegóły są na pokazanym filmie.

 
maj
07 '17

Okna - lepsze z drewna czy z PCV?

Okna - lepsze z drewna czy z PCV?

(...) z PCV jest ich dostępność. Rynek ram plastikowych jest tak szeroki, że każdy znajdzie coś dla siebie.Do minusów okien z PCV można zaliczyć przede wszystkim dużą w porównaniu do drewna rozszerzalność termiczną. To z kolei, w przypadku, gdy okno będzie nie do końca poprawnie osadzone, może spowodować problemy z jego otwieraniem i zamykaniem. Kolejnym minusem okien z tworzywa, jest trudność w naprawieniu ramy, jeśli ta zostanie uszkodzona. Gorsze jakościowo ramy, mają tendencję do blaknięcia ( jeśli są innego koloru, niż biały) i żółknięcia, gdy są koloru białego.Stolarka drewniana - plusy i minusyOkna drewniane to przede wszystkim tradycja. (...)

Artykuły: działki, mieszkania, nieruchomości

 
sierpień
03 '16

Co może się podobać w apartamentowcu?

Co może się podobać w apartamentowcu?

(...) Co może się podobać w apartamentowcu? Apartamentowce, są to stosunkowo nowe mieszkania, które dopiero stają się popularne u nas w Polsce. Są to nowoczesne rozwiązania budowania i dekoracji mieszkań. Przede wszystkim mieszkania w Warszawie, czyli naszej stolicy są w dużym stopniu apartamentowcami. Istnieją w Warszawie prestiżowe dzielnice takie jak Mokotów, w których powstaje więcej apartamentowców niż w innych miejscach w Warszawie. Apartamentowiec od normalnego mieszkania różni się przede (...)

Artykuły: agencje nieruchomości, apartamenty, domy, mieszkania

 
marzec
17 '14

Wynajem daje wolność

Wynajem daje wolność

(...) tylko się da, trzeba korzystać. Trzeba poczuć się wolnym. Trzeba znaleźć mieszkanie do wynajęcia i w nim po prostu zamieszkać. Alternatywą dla mniej zamożnych jest wynajem pokoju. Gdzie to zrobić? Jak tego dokonać? Po prostu - przeprowadzić się.Miastem, do którego zdecydowanie warto się przeprowadzić, jest Warszawa. Stolica daje duże możliwości, w (...)

Artykuły: działki, mieszkania, nieruchomości, ogłoszenia, pokoje

 
grudzień
12 '12

Legnickie nieruchomości

Legnickie nieruchomości

(...) nieruchomości przysporzyć nowych klientów zainteresowanych najmem albo zakupem mieszkań lub apartamentów w centrum Legnicy.Liczymy, że znacząca ilość firm developerskich zainteresuje się tak atrakcyjnymi gruntami jak np. gigantyczny obszar po byłych koszarach sowieckich i zacznie realizację inwestycji mieszkaniowych, biurowych i handlowych. Sporo tych nieruchomości gruntowych rewelacyjnie nadaje się do tego, żeby zbudować tam domy, mieszkania czy inne obiekty użyteczności publicznej.Na zakończenie roku zostanie zlikwidowana Agencja Mienia Wojskowego. Oczekujemy, iż spora ilość firm developerskich zainteresuje się tak atrakcyjnymi działkami jak np. ogromny obszar po byłych koszarach radzieckich i rozpocznie projektowanie inwestycji mieszkaniowych, handlowych i biurowych.Duża ilość tych parceli gruntowych rewelacyjnie nadaje się do tego, by zbudować tam mieszkania, domy czy inne nieruchomości użyteczności publicznej. Mieszkania te szczególnie licznie znajdują się na obszarze Legnicy i mogłyby się stać łakomym kąskiem dla (...)

Artykuły: legnica, mieszkania, nieruchomości

 
grudzień
06 '12

Nieruchomości w Rzeszowie

Nieruchomości w Rzeszowie

(...) Warszawa, spadek o 5,5 %. Malejąca wartość działki to pozytywna wiadomość dla obywatela, chcącego nabyć lokal zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym. Poniższa tabela pokazuje procentową zmianę wartości powierzchni ze stycznia bieżącego roku w porównaniu do stycznia w 2008 roku. Obecne stopy procentowe plasują się na niskim poziomie a zaciągnięcie kredytu we Franku przy niskim kursie złotówki jest wyjątkowo rentowne. W mieście Rzeszów zanotowano najsilniejszy spadek wartości spośród kilkunastu testowanych miejscowości w Polsce. Bieżący rok (...)

Artykuły: domy, mieszkania, nieruchomości

 
grudzień
02 '12

Ogłoszenia sprzedaży nieruchomości

Ogłoszenia sprzedaży nieruchomości

(...) popytu na zakup nieruchomości. Z racji tego, że zasady przyznania i ubiegania się o kredyt na mieszkanie czy też kredyt na dom dla osób fizycznych zostały w ostatnich miesiącach niesamowicie zaostrzone, sprawą normalną wydaje się sytuacja, kiedy wzrasta popyt na wynajem lokali. Kogo nie stać na zakup, musi mieszkanie podnająć. Nie będzie (...)

Artykuły: domy, kredyty, mieszkania, nieruchomości