Inwestycje deweloperskie w Polsce

 

Przejeżdżając ostatnio przez Poznań byłem pod wielkim wrażeniem tego, że żurawie budowlane wyrastają prawie w każdej części tego miasta. Nowe mieszkania w Poznaniu budują się w wielu dzielnicach i częściach miasta. Oprócz mieszkań powstają nowe biurowce, sale konferencyjne, centra biznesowe i inne budynki użyteczności publicznej. Poznań bardzo dynamicznie się rozwija wbrew temu, co widać w innych częściach Polski. Wydaje się, że kryzys ominął stolicę Wielkopolski.

Obecnie największą popularnością cieszą się nowe mieszkania czy szeregi budowane przez deweloperów na obrzeżach miasta. Dzięki spadkowi cen gruntów deweloperzy mogą sprzedawać mieszkania i domy taniej.

Jedną z największych inwestycji w Poznaniu w ostatnim dziesięcioleciu była niedawno zakończona przebudowa Dworca Głównego. Szczegóły są na pokazanym filmie.

 
lipiec
22 '16

Mieszkanie w stolicy na Żoliborzu

Nina

Nina

Apartament w stolicy to mieszkanie każdego, kto chociaż raz pomyślał o tym, że widzi siebie w wielkim mieście. Jako że w polskich realiach to właśnie Warszawa daje w tym względzie największe możliwości, wiele osób decyduje się na przeprowadzkę do Warszawy właśnie dlatego, aby móc znaleźć tam dla siebie pracę, a potem i docelowo miejsce na stałe, o którym można mówić - dom.

Nowe mieszkanie na Żoliborzu w apartamentowcu na pewno jest wyzwaniem zwłaszcza dla osób wcześniej mieszkających w mniej reprezentatywnych miejscach, gdzie dbałość o dobro wspólne nie była czymś priorytetowym. Mówiąc krótko - jeśli wcześniej mieliśmy doświadczenie z mieszkania w blokowisku, gdzie nasi sąsiedzi nie kwapili się do sprzątania po sobie, dbania o przestrzeń wspólną, zamiana adresu na apartament w stolicy może być miłą niespodzianką.
Mieszkanie na Żoliborzu to dla mieszkańców Warszawy również pozytywny akcent, ponieważ właśnie Żoliborz wciąż jest jednym z najbardziej zielonych terenów miasta, więc jeśli chcemy mieć trochę zieleni, drzew i krzewów w okolicy, to zdecydowanie dobry adres.

Wiele osób wyjeżdżających do Warszawy nie ma sprecyzowanych planów co do tego, gdzie dokładnie chce mieszkać i co robić, ale niewątpliwie ciągle to właśnie Warszawa daje najwięcej opcji wyboru, chociaż to powoli się zmienia, polskie miasta ciągle się rozwijają i możliwości pracy znajdziemy także w Trójmieście, Poznaniu, czy Wrocławiu. Poza tym Polacy są coraz bardziej przedsiębiorczy i gdy nie mogą znaleźć pracy, o której marzą, potrafią sami dla siebie stworzyć wymarzone miejsce pracy, co daje nadzieję, że stajemy się społeczeństwem ludzi kreatywnych i dbających o to, żeby rynek pracy coraz bardziej się dla nas uelastyczniał.
Jednak marzenie o tym, żeby z małego miasteczka wyjechać do stolicy i mieć mieszkanie w apartamentowcu wciąż pozostaje żywe.

Do końca wakacji sprawdź specjalną ofertę apartamentów na warszawskim Żoliborzu budowanych przez dewelopera Layetana. Strona projektu apartamentów sPlace Park na Żoliborzu: www.splacepark.pl.

deweloper
biura nieruchomości
agencje nieruchomości
apartamenty

frazy kluczowe: deweloper, biura nieruchomości, agencje nieruchomości, apartamenty


 

Warto zobaczyć

Nieruchomości, Domy, Mieszkania, Agencje nieruchomości, Apartamenty, Deweloper, Biura nieruchomości

Piszą na tym blogu

Dorota, Nina, Daniel, Janek

Archiwum

Maj 2017, Wrzesień 2016, Sierpień 2016, Lipiec 2016, Listopad 2015, Maj 2014, Marzec 2014, Październik 2013, Grudzień 2012, Listopad 2012, Listopad 2011