Inwestycje deweloperskie w Polsce

 

Przejeżdżając ostatnio przez Poznań byłem pod wielkim wrażeniem tego, że żurawie budowlane wyrastają prawie w każdej części tego miasta. Nowe mieszkania w Poznaniu budują się w wielu dzielnicach i częściach miasta. Oprócz mieszkań powstają nowe biurowce, sale konferencyjne, centra biznesowe i inne budynki użyteczności publicznej. Poznań bardzo dynamicznie się rozwija wbrew temu, co widać w innych częściach Polski. Wydaje się, że kryzys ominął stolicę Wielkopolski.

Obecnie największą popularnością cieszą się nowe mieszkania czy szeregi budowane przez deweloperów na obrzeżach miasta. Dzięki spadkowi cen gruntów deweloperzy mogą sprzedawać mieszkania i domy taniej.

Jedną z największych inwestycji w Poznaniu w ostatnim dziesięcioleciu była niedawno zakończona przebudowa Dworca Głównego. Szczegóły są na pokazanym filmie.

 
maj
07 '17

Okna - lepsze z drewna czy z PCV?

Okna - lepsze z drewna czy z PCV?

(...) Okna to jedne z najważniejszych elementów każdego budynku. W dużej mierze od nich zależy, ile ciepła ucieka na zewnątrz. W pewnym momencie wydawało się, że drewniane okna odejdą na zawsze do lamusa, ustępując miejsca teoretycznie lepszym i tańszym nieco ramom okiennym z PCV. Tak się jednak nie stało, co więcej, coraz częściej, podczas budowy domu decydujemy się na zakup okien drewnianych - co potwierdzają specjaliści z artel-art.pl.Ramy okienne z PCV - wady i zaletyOkna z PCV odznaczają się przede wszystkim przystępnymi cenami. W porównaniu do okien wykonanych z drewna, koszt zakupu może być nawet o połowę niższy. Kolejną zaletą ram okiennych (...)

Artykuły: działki, mieszkania, nieruchomości

 
wrzesień
06 '16

Inwestor zastępczy a budowa domu

Inwestor zastępczy a budowa domu

(...) Nadzorowanie przebiegu prac budowlanych jest zajęciem niezwykle czasochłonnym i wymagającym poświęceń. Biorąc pod uwagę fakt, że budowa domu to inwestycja na całe życie, obciążona kredytem na wiele lat, nikogo nie dziwi fakt, że inwestor chce bacznie obserwować przebieg prac. Jednak nie każdy posiada odpowiednią wiedzę, by we właściwym momencie móc ocenić, czy podejmowane w toku realizacji decyzje są właściwe i zgodne ze sztuką. Tu z pomocą może przyjść inwestor (...)

Artykuły: agencje nieruchomości, budownictwo, domy, nieruchomości

 
marzec
17 '14

Wynajem daje wolność

Wynajem daje wolność

(...) każdej dziedzinie życia. Dlatego mieszkanie tam to nie tylko nauka samodzielności i bycie wolnym, ale też znakomite perspektywy na przyszłość. Nie zastanawiaj się zatem, czy warto. Warto! W Warszawie czeka Cię zupełnie nowe życie, a możesz mieć pewność, że jeśli tylko umiesz się odnaleźć w świecie, z powodzeniem znajdziesz tam dobrą pracę. Wszystko (...)

Artykuły: działki, mieszkania, nieruchomości, ogłoszenia, pokoje

 
grudzień
12 '12

Legnickie nieruchomości

Legnickie nieruchomości

(...) Na gruntach odkupionych od wojska pojawią się z pewnością nowe mieszkania i nieruchomości i rozpocznie się tam sprzedaż mieszkań w Legnicy.Mieszkania Legnica i nieruchomości Legnica te szczególnie licznie odnaleźć można na terenie Legnicy i mogłyby być smacznym kąskiem dla firm developerskich. Chodzi o powojskowe grunty, jakie nie są już od wielu lat użytkowane przez jednostki wojskowe, a są zlokalizowane najczęściej w centrach aglomeracji albo na innych, atrakcyjnych gruntach miejskich.Aktualnie Agencja Mienia Wojskowego w wielkim pośpiechu próbuje sfinalizować niespełna przetargów (z czego w Legnicy), a do momentu likwidacji agencji na licytacjach ma być wystawionych jeszcze niespełna szalenie atrakcyjnych budynków w centrach dużych miast.Gorączka jest tym większa, iż Minister Obrony Narodowej do końca 2008 roku planuje Agencję zamknąć, a jej nie spieniężone mienie ma zostać odziedziczone na podstawie rozporządzenia przez samorządy.. Proces ten powinien podgrzać zachwianą koniunkturę na rynku, a nam jako agencji (...)

Artykuły: legnica, mieszkania, nieruchomości

 
grudzień
06 '12

Nieruchomości w Rzeszowie

Nieruchomości w Rzeszowie

(...) Niestety wciąż nie widać końca atmosfery niepewności przed przyszłymi kłopotami. W ciągu ostatnich 2 miesięcy zarejestrowano dalsze spadki cen metra kwadratowego mieszkania, domu, działki czy lokalu. - Gdynia, spadek o 1,5 % - Rzeszów, spadek o 12,4 % - Poznań, spadek o 4,5 % - Wrocław, spadek o 8 % - Gdańsk, spadek o 5,7 % - Katowice, spadek o 7,2 % - Łódź, spadek o 3,1 % - Szczecin, spadek o 3,5 % - Olsztyn, spadek o 8,1 % - Sopot, spadek o 10,5 % - Lublin, spadek o 1,6 % - Białystok, wzrost o 6,2 % - Kraków, spadek o 11,4 % - Toruń, spadek o 3,6 % - (...)

Artykuły: domy, mieszkania, nieruchomości

 
grudzień
02 '12

Ogłoszenia sprzedaży nieruchomości

Ogłoszenia sprzedaży nieruchomości

(...) Agencja nieruchomości i pośrednicy w Warszawie rejestrują coraz więcej zleceń jak i osób zainteresowanych podpisaniem umowy na wynajem a nie na sprzedaż czy zakup domów, mieszkań i innych nieruchomości. Kiedy nie posiadasz wymaganego wkładu własnego albo perspektyw na jego uskładanie pozostaje Ci wynajem. Co interesujące, w istniejącej (...)

Artykuły: domy, kredyty, mieszkania, nieruchomości

 
listopad
24 '12

Sprawne administrowanie nieruchomościami

Sprawne administrowanie nieruchomościami

(...) zarządzania. Są to pracownicy opiekujący się zielenią, ekonomiści, inżynierowie budownictwa, ale również prawnicy, instalatorzy placów zabaw, firmy produkujące oraz montujące bramy oraz ogrodzenia, firmy z branży RTV-AGD czuwające nad funkcjonowaniem systemów elektronicznych, konserwatorzy, elektrycy a także inni.Zakres zarządzania nieruchomościami obejmuje:- prowadzenie obsługi finansowej, która obejmuje: podejmowanie kroków w stosunku do dłużników i prowadzenie windykacji należności, weryfikację faktur i rachunków dochodowych i kosztowych pod względem merytorycznym oraz formalnym, dokonywanie bieżącej kalkulacji kosztów uwzględniającej potrzeby i oczekiwania właścicieli lokali w nieruchomości wspólnej, sprawozdawczość finansową, prowadzenie systemu rozliczeń opłat za własność wspólną, prowadzenie bieżącej ewidencji przychodów oraz kosztów, dokonywanie kalkulacji stawek opłat dotyczących pokrycia kosztów utrzymania części wspólnej nieruchomości,- prowadzenie dokumentacji technicznych obiektów, instalacji a także infrastruktury towarzyszącej,- zabezpieczenie dostaw mediów,- kontrolę a także ewidencję stanu technicznego obiektów poprzez prowadzenie nadzoru nad: utrzymanie stałej sprawności instalacji gazu, utrzymaniem stałej sprawności kanalizacji wodno-kanalizacyjnej (...)

Artykuły: administracja, nieruchomości, zarządzanie