Inwestycje deweloperskie w Polsce

 

Przejeżdżając ostatnio przez Poznań byłem pod wielkim wrażeniem tego, że żurawie budowlane wyrastają prawie w każdej części tego miasta. Nowe mieszkania w Poznaniu budują się w wielu dzielnicach i częściach miasta. Oprócz mieszkań powstają nowe biurowce, sale konferencyjne, centra biznesowe i inne budynki użyteczności publicznej. Poznań bardzo dynamicznie się rozwija wbrew temu, co widać w innych częściach Polski. Wydaje się, że kryzys ominął stolicę Wielkopolski.

Obecnie największą popularnością cieszą się nowe mieszkania czy szeregi budowane przez deweloperów na obrzeżach miasta. Dzięki spadkowi cen gruntów deweloperzy mogą sprzedawać mieszkania i domy taniej.

Jedną z największych inwestycji w Poznaniu w ostatnim dziesięcioleciu była niedawno zakończona przebudowa Dworca Głównego. Szczegóły są na pokazanym filmie.

 
grudzień
06 '12

Nieruchomości w Rzeszowie

Daniel

Daniel

Niestety wciąż nie widać końca atmosfery niepewności przed przyszłymi kłopotami. W ciągu ostatnich 2 miesięcy zarejestrowano dalsze spadki cen metra kwadratowego mieszkania, domu, działki czy lokalu. - Gdynia, spadek o 1,5 % - Rzeszów, spadek o 12,4 % - Poznań, spadek o 4,5 % - Wrocław, spadek o 8 % - Gdańsk, spadek o 5,7 % - Katowice, spadek o 7,2 % - Łódź, spadek o 3,1 % - Szczecin, spadek o 3,5 % - Olsztyn, spadek o 8,1 % - Sopot, spadek o 10,5 % - Lublin, spadek o 1,6 % - Białystok, wzrost o 6,2 % - Kraków, spadek o 11,4 % - Toruń, spadek o 3,6 % - Warszawa, spadek o 5,5 %. Malejąca wartość działki to pozytywna wiadomość dla obywatela, chcącego nabyć lokal zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym. Poniższa tabela pokazuje procentową zmianę wartości powierzchni ze stycznia bieżącego roku w porównaniu do stycznia w 2008 roku. Obecne stopy procentowe plasują się na niskim poziomie a zaciągnięcie kredytu we Franku przy niskim kursie złotówki jest wyjątkowo rentowne. W mieście Rzeszów zanotowano najsilniejszy spadek wartości spośród kilkunastu testowanych miejscowości w Polsce. Bieżący rok zapowiada się dobrze dla osób, które będą chciały kupić lub wynająć komuś nieruchomość. Taka okoliczność jest niekorzystna dla firm deweloperskich. Styczeń i luty bieżącego roku na wtórnym rynku nieruchomości minął w cieniu kryzysu gospodarczego, który mocno uderzył również w ten sektor. Sytuacja ta jednak może dać przyrost popytu na nieruchomości i mieszkania w Rzeszowie. W nawiązaniu do zaistniałych okoliczności rynkowych Agencja Nieruchomości prognozuje stabilizację cen sprzedaży i najmu mieszkań w 2013, a od początku 2014 roku ich powolny wzrost.

domy
mieszkania
nieruchomości

frazy kluczowe: domy, mieszkania, nieruchomości


 

Warto zobaczyć

Nieruchomości, Domy, Mieszkania, Agencje nieruchomości, Apartamenty, Deweloper, Biura nieruchomości

Piszą na tym blogu

Dorota, Nina, Daniel, Janek

Archiwum

Maj 2017, Wrzesień 2016, Sierpień 2016, Lipiec 2016, Listopad 2015, Maj 2014, Marzec 2014, Październik 2013, Grudzień 2012, Listopad 2012, Listopad 2011