Inwestycje deweloperskie w Polsce

 

Przejeżdżając ostatnio przez Poznań byłem pod wielkim wrażeniem tego, że żurawie budowlane wyrastają prawie w każdej części tego miasta. Nowe mieszkania w Poznaniu budują się w wielu dzielnicach i częściach miasta. Oprócz mieszkań powstają nowe biurowce, sale konferencyjne, centra biznesowe i inne budynki użyteczności publicznej. Poznań bardzo dynamicznie się rozwija wbrew temu, co widać w innych częściach Polski. Wydaje się, że kryzys ominął stolicę Wielkopolski.

Obecnie największą popularnością cieszą się nowe mieszkania czy szeregi budowane przez deweloperów na obrzeżach miasta. Dzięki spadkowi cen gruntów deweloperzy mogą sprzedawać mieszkania i domy taniej.

Jedną z największych inwestycji w Poznaniu w ostatnim dziesięcioleciu była niedawno zakończona przebudowa Dworca Głównego. Szczegóły są na pokazanym filmie.

 
grudzień
02 '12

Ogłoszenia sprzedaży nieruchomości

Michalina

Michalina

Agencja nieruchomości i pośrednicy w Warszawie rejestrują coraz więcej zleceń jak i osób zainteresowanych podpisaniem umowy na wynajem a nie na sprzedaż czy zakup domów, mieszkań i innych nieruchomości. Kiedy nie posiadasz wymaganego wkładu własnego albo perspektyw na jego uskładanie pozostaje Ci wynajem. Co interesujące, w istniejącej sytuacji, stawki ofertowe domów nie spadły zbyt gwałtownie a odnotowały tylko niewielkie spadki - konstatuje Jan Zawrocki z agencji pośrednictwa nieruchomości w Warszawie. Nie spodziewamy się, aby sytuacja ta uległa zmianie do końca bieżącego roku.

Popyt rynkowy w Warszawie na mieszkania, domy i inne nieruchomości pod wynajem jest pochodną popytu na zakup nieruchomości. Z racji tego, że zasady przyznania i ubiegania się o kredyt na mieszkanie czy też kredyt na dom dla osób fizycznych zostały w ostatnich miesiącach niesamowicie zaostrzone, sprawą normalną wydaje się sytuacja, kiedy wzrasta popyt na wynajem lokali. Kogo nie stać na zakup, musi mieszkanie podnająć. Nie będzie przecież spać pod chmurką. Problemem jest zdobycie środków pieniężnych na ich zakup. Nie jest kłopotem brak lokali, bo tych jest w dużych aglomeracjach pod dostatkiem. Dzięki temu mnóstwo transakcji mieszkaniowych na rynku wtórnym i pierwotnym uległo zablokowaniu albo wręcz zerwaniu. Ogłoszenia z nieruchomościami prezentują się dziś odmiennie niż wczoraj.

domy
mieszkania
nieruchomości
kredyty

frazy kluczowe: domy, mieszkania, nieruchomości, kredyty


 

Warto zobaczyć

Nieruchomości, Domy, Mieszkania, Agencje nieruchomości, Apartamenty, Deweloper, Biura nieruchomości

Piszą na tym blogu

Dorota, Nina, Daniel, Janek

Archiwum

Maj 2017, Wrzesień 2016, Sierpień 2016, Lipiec 2016, Listopad 2015, Maj 2014, Marzec 2014, Październik 2013, Grudzień 2012, Listopad 2012, Listopad 2011