Inwestycje deweloperskie w Polsce

 

Przejeżdżając ostatnio przez Poznań byłem pod wielkim wrażeniem tego, że żurawie budowlane wyrastają prawie w każdej części tego miasta. Nowe mieszkania w Poznaniu budują się w wielu dzielnicach i częściach miasta. Oprócz mieszkań powstają nowe biurowce, sale konferencyjne, centra biznesowe i inne budynki użyteczności publicznej. Poznań bardzo dynamicznie się rozwija wbrew temu, co widać w innych częściach Polski. Wydaje się, że kryzys ominął stolicę Wielkopolski.

Obecnie największą popularnością cieszą się nowe mieszkania czy szeregi budowane przez deweloperów na obrzeżach miasta. Dzięki spadkowi cen gruntów deweloperzy mogą sprzedawać mieszkania i domy taniej.

Jedną z największych inwestycji w Poznaniu w ostatnim dziesięcioleciu była niedawno zakończona przebudowa Dworca Głównego. Szczegóły są na pokazanym filmie.

 
maj
07 '17

Okna - lepsze z drewna czy z PCV?

Dorota

Dorota

Okna to jedne z najważniejszych elementów każdego budynku. W dużej mierze od nich zależy, ile ciepła ucieka na zewnątrz. W pewnym momencie wydawało się, że drewniane okna odejdą na zawsze do lamusa, ustępując miejsca teoretycznie lepszym i tańszym nieco ramom okiennym z PCV. Tak się jednak nie stało, co więcej, coraz częściej, podczas budowy domu decydujemy się na zakup okien drewnianych - co potwierdzają specjaliści z artel-art.pl.

Ramy okienne z PCV - wady i zalety
Okna z PCV odznaczają się przede wszystkim przystępnymi cenami. W porównaniu do okien wykonanych z drewna, koszt zakupu może być nawet o połowę niższy. Kolejną zaletą ram okiennych z PCV jest ich dostępność. Rynek ram plastikowych jest tak szeroki, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Do minusów okien z PCV można zaliczyć przede wszystkim dużą w porównaniu do drewna rozszerzalność termiczną. To z kolei, w przypadku, gdy okno będzie nie do końca poprawnie osadzone, może spowodować problemy z jego otwieraniem i zamykaniem. Kolejnym minusem okien z tworzywa, jest trudność w naprawieniu ramy, jeśli ta zostanie uszkodzona. Gorsze jakościowo ramy, mają tendencję do blaknięcia ( jeśli są innego koloru, niż biały) i żółknięcia, gdy są koloru białego.

Stolarka drewniana - plusy i minusy
Okna drewniane to przede wszystkim tradycja. Wykonane z naturalnego materiału, doskonale się komponują z każdą elewacją. Jeśli zdecydujemy się na zmianę kolorystyki pomieszczenia, czy elewacji, nie będzie problemu z niepasującymi oknami, bowiem można je przemalować. Dużym plusem okien drewnianych jest też ich ewentualna łatwość naprawy.

Do wad stolarki drewnianej zaliczyć można konieczność konserwacji ram w odstępach 3-5 lat, a nad morzem, czy w górach nawet częściej, oraz ich nieco wyższą cenę.

Podsumowując...
Okna z tworzywa i okna z drewna mają pewne swoje wady i zalety. Tak naprawdę, te materiały są zupełnie inne, więc ciężko jednoznacznie wskazać wady i zalety każdej z technologii.

nieruchomości
mieszkania
działki

frazy kluczowe: nieruchomości, mieszkania, działki


 

Warto zobaczyć

Nieruchomości, Domy, Mieszkania, Agencje nieruchomości, Apartamenty, Deweloper, Biura nieruchomości

Piszą na tym blogu

Dorota, Nina, Daniel, Janek

Archiwum

Maj 2017, Wrzesień 2016, Sierpień 2016, Lipiec 2016, Listopad 2015, Maj 2014, Marzec 2014, Październik 2013, Grudzień 2012, Listopad 2012, Listopad 2011